Archív roku 2021

live-classes-20 21

 

LIVE CLASSES JE JEDINEČNÝ PROJEKT VÝUČBY ANGLIČTINY PRE UČITEĽOV 2. STUPŇOV ZŠ A STREDNÝCH ŠKôL A ICH ŠTUDENTOV Z CELÉHO SVETA!

Pripojte sa k pokračovaniu unikátneho projektu, ktorý organizuje vydavateľstvo Pearson v spolupráci s BBC.

Pearson-Logo-logotype-Horizontal bbc-logo

 

O ČO IDE?

Ide o hodinu angličtiny vedenú rodeným hovorcom, na ktorú sú pripojené triedy z celého sveta cez internet. Učitelia zaregistrujú svoju triedu a v uvedený čas sa pripoja k online triede, kde sa stretnú naživo s ďalšími skupinami študentov z rôznych častí sveta. Hodiny prebiehajú v termínoch od októbra do mája..

Tento rok si môžete vybrať medzi dvoma typmi lekcií:

 

live-classes-label

Live Classes 

for groups

Lekcie prebiehajú na hodinách v školách. Tento typ lekcie sa odporúča pre výučbu, ktorá prebieha v triede tvárou v tvár a umožňuje študentom vzájomne sa vidieť a komunikovať v živom prostredí.

big-live-lesson

Big Live Lessons

for individual students

Lekcie sú alternatívou k Live Classes. Sú určené pre jednotlivých študentov, ktorí sa pripoja k lekcii samostatne z domu. Tento typ lekcií je vhodný pre distančnú výučbu.

 

 

PRE KOHO JE PROJEKT VHODNÝ?

Live Classes sú určené študentom vo veku 9 - 19 rokov a ich učiteľom. Lekcie sú rozdelené do rôznych jazykových úrovní od A1 po B2+.

 

PODMIENKY REGISTRÁCIE

  • Počet registrácií na skupinové Live Classes  a individuálne Big Class Lessons je obmedzený, preto s ňou neváhajte !
  • Keďže sú Live Classes medzinárodným projektom, ku každej skupinovej lekcii sa môžu pripojiť maximálne 2 triedy z tej istej krajiny. To zaisťuje rovnakú príležitosť zúčastniť sa lekcie rôznym triedam z celého sveta.
  • Registrácia a účasť je zadarmo.

 

AKTUÁLNE OTVORENÉ TRIEDY

JESEŇ 2020 / JAR 2021

OPEN CLASSES

Lesson A | Level: A1/A2: Festivals around the world

Lesson B | Level: A2/A2+: Technobabble: How Transport Will Change in the Future

Lesson C | Level: A2+: Sports in the Lake District

Lesson D | Level: A2+/B1: Adventures of a Lifetime

Lesson E | Level: B1/B1+: Street Art
Lesson F| Level: B2: Young entrepreneurs
Lesson G | Level: B2+: The high cost of a university education

 

 

  

RECENZIE K LIVE CLASSES

notes-small

Ďakujeme za možnosť zúčastniť sa Live Classes s lektorkou Chloe. Napriek občasnému výpadku zvuku i sekaniu, považujeme so študentmi túto možnosť za veľmi inšpiratívnu a istotne nás posunula ďalej. S deťmi som zisťovala a dostávala veľmi pozitívne spätné väzby. Mala som aj hanblivé deti, no napriek hanblivosti, mali veľmi dobrý pocit z hodiny a vraveli, že rozumeli, čo mňa potešilo. Odvážne deti odpovedali a nenechali sa zahanbiť. Ak bude takáto možnosť, budeme sa istotne zapájať a tešiť.

Jana Červená, Katolická spojená škola Nové Zámky

 

notes-small

Live Classes sme sa zúčastnili už viackrát. Čo a týka mojich osobných skúseností a tiež odozva zo strany žiakov, je to skvelý projekt, nápad, realizácia, materiály zaslané vopred, linky, ľahko zvládnuteľné, nenáročné na techniku ... má projekt veľa výhod a o tom, že do triedy "príde" native speaker nehovoriac!

Tiež spojenie s inou školou je výborný nápad a aj dosť veľké očakávania, z akých krajín sa deti pripoja. Za našich účastníkov 1***.

Dokonca som poslala link aj učiteľkám zo zahraničia (Španielsko, Litva, Rumunsko), aby neváhali a pripojili sa. Zo Španielska sú už prihlásení :--)

Editujem z toho aj videa, tak posielam jeden link z minulého roka, viac ich je na Facebookovej stránke Gymnázia v Stropkove. Link: TU

A keďže ponúkané témy aj zadané dobrovoľné domáce úlohy sú vždy príťažlivé, žiaci sa podujali jednu splniť: Dobrovoľná DU Do smartphones make you smarter? Link: TU

Ľudmila Reiterová, Gymnázium Stropkov

 

notes-small

Recenzie k Live Classes od študentov z Gymnázia v Stropkove:

Príspevky do miestnych novín od študentov:

Článok 1

Článok 2

 

 SLOVAK VENTURES s.r.o

Štefánikova trieda 8/15, 949 01 Nitra

Slovenská republika

Odoberajte našich newsletterov a buďte stále v obraze

Sme priamy distribútor týchto vydavateľstiev:

Pearson