Tipy pre študentov

Školský rok sa  onedlho prehupne do svojej druhej polovice a komukoľvek by sa určite hodil nejaký spôsob ohodnotenia, aby vedel, ako sa mu za uplynulý polrok v angličtine darilo a aký je jeho pokrok. Poďme sa spoločne pozrieť na niekoľko aktivít, ktoré nám pomôžu lepšie určiť, ako sa nám  v angličtine darí, v čom vynikáme a na čom je treba ešte trochu zapracovať.

Nahrajte sa

Premýšľate často nad tým, ako asi zniete, keď s niekým hovoríte po anglicky? Skúste zaznamenať krátku audio alebo video nahrávku samých seba. Môžete opisovať svoj deň, obľúbené veci alebo zážitky. Následne si nahrávku pusťte, prípadne ju môžete prehrať spoločne s niekým, kto sa tiež učí anglicky a môžete si navzájom poskytnúť spätnú väzbu.

ako ohodnotit svoj pokrok v anglictine 1

Túto možnosť ponúka vo svojej digitálnej podobe napríklad učebnica Speakout 3. edícia. Viac informácii o učebnici sa dozviete tu.

Vytvorte si myšlienkovú mapu

Vyberte si tému, ktorú by ste si radi zopakovali. Zamyslite sa nad všetkými známymi slovíčkami a frázami, ktoré sa s danou témou spájajú. Začnite vytvárať svoju myšlienkovú mapu, či už na papieri, alebo na počítači, či tablete. Do stredu umiestnite názov a od neho potom odvíjajte jednotlivé kľúčové slová a odvodené témy. Nebojte sa použiť farby, obrázky alebo ikony. Skrátka čokoľvek, čo vám pomôže upevniť danú látku. Po dokončení mapy reflektujte jednotlivé časti. Čo na vašej mape vyniká? Ktoré témy sú dobre zastúpené, a na ktorých by ste chceli pracovať viacej?

ako ohodnotit svoj pokrok v anglictine

 

Prajem vám veľa zábavy!

 

 

Vaša metodička

Mgr. Kateřina Myšáková

Metodik/ odborný konzultant pro AJ

bara-kruh

SLOVAK VENTURES s.r.o

Štefánikova trieda 8/15, 949 01 Nitra

Slovenská republika

Odoberajte našich newsletterov a buďte stále v obraze

Sme priamy distribútor týchto vydavateľstiev:

Pearson