Tipy pre študentov

Bojuje Vaše dieťa so zapamätávaním novej slovnej zásoby, alebo mu slovíčka vypadávajú z dlhodobej pamäti? Pre ľahšie zapamätávanie je potrebné sa učiť nové slovíčka vždy v kontexte.

Fixujte si ich vo frázach či krátkych vetách a tvorte asociácie. Ak uvádzate napríklad množstvo pri nespočítateľných slovách, zaškatuľkujte dieťaťu vzorové príklady a nechajte ho zapísať vedľa každého udaného množstva krátku vzorovú vetu.

 

asociace.png writing-owl.png

  

 

Inšpiráciou mu môže byť aj nasledujúci obrázok, na základe ktorého tvorí vety typu: „There are four glasses of juice.“ Forma vizualizácie deťom pomáha aj pre lepšiu fixáciu slovíčok. Kedykoľvek si s niektorou frázou neviete rady, overte si správnosť na internete, alebo si nechajte poradiť od vyučujúceho.

 
vizualizace

 

Nárazové učenie množstva slovíčok naraz je veľmi neefektívne, skúste sa radšej s dieťaťom slovnej zásobe venovať 5 minút každý deň – vždy sa naučte pár nových slovíčok, vracajte sa späť k tým predchádzajúcim a opakujte si. Potom sa snažte tieto slovíčka čo najviac aktívne zapájať v jednoduchej konverzácii, alebo mu poraďte, aby si samé pre seba rozprávalo po anglicky, kedykoľvek má príležitosť. :-)

 

Úspešný štart školského roka praje

Vaša metodička

Mgr. Vlasta Dohnalová

Metodik/odborný konzultant pro AJ

vlasta

SLOVAK VENTURES s.r.o

Štefánikova trieda 8/15, 949 01 Nitra

Slovenská republika

Odoberajte našich newsletterov a buďte stále v obraze

Sme priamy distribútor týchto vydavateľstiev:

Pearson