Tipy pre študentov

Písanie v angličtine patrí medzi náročnejšie jazykové zručnosti, zároveň je ale významným pomocníkom v efektívnom učení sa a čím viac ho budete precvičovať, tým rýchlejšie sa budú vaše jazykové schopnosti upevňovať.

Skúste sa s priateľom dohodnúť, že si občas budete písať na sociálnych sieťach po anglicky. Pokiaľ by ste chceli skúsiť aj dlhší text, môžete si začať písať e-maily. Čo tak rovno začať o zážitkoch z dovolenky? 😊

Začnite rozdelením fráz nižšie, či patria na začiatok či na koniec e-mailu. Pre lepšie zapamätanie si tabuľku vytlačte a jednotlivé frázy vpíšte rukou.

     Jak si procvicit psani v anglictine

Jak si procvicit psani v anglictine obr. 10

Jednoduchý mail by mal obsahovať nasledujúce tri časti:

  1. Pozdrav, oslovenie
  2. Hlavnú časť
  3. Záver, rozlúčenie

V hlavnej časti opíšte svoje zážitky a dojmy z dovolenky. Môžete sa zmieniť o zaujímavých miestach, ktoré ste navštívili, stretnutia s miestnymi ľuďmi a zážitkoch, ktoré vás najviac dojali. Zmieňte, kam ste šli, s kým ste boli a čo ste videli a robili. Môžete pridať osobný dotyk tým, že opíšete svoje emócie, pocity a myšlienky počas dovolenky. Zdieľanie osobných zážitkov urobí e-mail osobnejším a zaujímavejším.

Nezabudnite, že ide o neformálnu komunikáciu, môžete teda používať skratky či neformálne výrazy.

Jak si procvicit psani v anglictine obr. 3   Jak si procvicit psani v anglictine obr. 4

Okrem dovolenky môžete dať kamarátovi vedieť o ďalších zaujímavých udalostiach, ktoré ste cez leto zažili, alebo o seriáloch, ktoré ste videli. Po napísaní textu ho na chvíľu odložte a potom znovu prečítajte, tým si všimnete chýb a možných vylepšení.

 

Vaša metodička

Mgr. Vlasta Dohnalová

Metodik/odborný konzultant pre AJ

vlasta

SLOVAK VENTURES s.r.o

Štefánikova trieda 8/15, 949 01 Nitra

Slovenská republika

Odoberajte našich newsletterov a buďte stále v obraze

Sme priamy distribútor týchto vydavateľstiev:

Pearson