Tipy pre študentov

Chceli by ste Vaše deti podporiť v čítaní v angličtine, ale neviete ako začať? Máte strach, že na začiatku zvolíte príliš náročnú knihu, ktorá ich od čítania odradí?

Veľmi dobrou voľbou je začať so zjednodušeným čítaním, ktoré je napísané jednoduchým a zrozumiteľným jazykom, rozdelené do niekoľkých jazykových úrovní tak, aby všetkým študentom ponúklo také náročné čítanie aké práve potrebujú. Navyše je často doplnené o rôzne úlohy alebo aj audio nahrávkou.

Vydavateľstvo Pearson ponúka hneď niekoľko druhov zjednodušeného čítania, od klasiky až po knižné spracovanie obľúbených filmov Marvel a rozprávok Disney, ktoré môžu byť pro vašich malých čitateľov tou správnou motiváciou, aby sa do čítania pustili.

Knihy navyše obsahujú aj niekoľko cvičení pre porozumenie textu, takže si spoločne s deťmi môžete overiť, či príbehu skutočne porozumeli.

Disney Frozen kniha  Disney Frozen zadani

  

Čo tak urobiť z čítania výzvu? V tomto booklete sa dozviete viac o 10 dennej výzve, ktorá správne podporí motiváciu pre čítanie.K nahliadnutiu TU                                                                                                

Vianoce sú skvelou príležitosťou, pre obdarovanie detí knihami. Každého čitateľa určite poteší pod stromčekom knižná verzia jeho obľúbeného filmu či rozprávky.

Viac informácii o zjednodušenom čítaní sa dozviete TU

 

Vaša metodička

Mgr. Kateřina Myšáková

Metodik/ odborný konzultant pro AJ

bara-kruh

SLOVAK VENTURES s.r.o

Štefánikova trieda 8/15, 949 01 Nitra

Slovenská republika

Odoberajte našich newsletterov a buďte stále v obraze

Sme priamy distribútor týchto vydavateľstiev:

Pearson