Tipy pre študentov

Letné prázdniny sa pomaly končia a deti si opäť zasadnú do školských lavíc. Návrat do školy môže byť náročný, a preto je vhodné im dávať jednoduché úlohy na precvičovanie pamäti. Pripravili sme pre vás pár tipov, ako pripraviť deti na prvé hodiny angličtiny, aby sa cítili pripravené a s chuťou sa vrátili do triedy.

 

Tvorenie slov od A po Z

Na opakovanie slovnej zásoby s deťmi môžete využiť písmenká abecedy. Úloha je veľmi jednoduchá. Deti hovoria slová z rôznych kategórií na každé písmenko abecedy. Môžete vybrať kategórie ako napríklad zvieratá, jedlá, oblečenie... Pri niektorých kategóriách môžu mať deti problém nájsť slovo na každé písmeno. (A niekedy je to ťažké aj pre vás. 😊) V takomto prípade im odpustite „problémové písmenko“ z abecedy.

ST obr. 1

 

Moja izba   

V detskej izbe sa nachádza množstvo predmetov, ktoré poslúžia na opakovanie vecí. Najprv si spravte malú prehliadku izby spoločne a potom sa pustite do hry. Dajte dieťaťu do ruky papieriky s názvom jednotlivých predmetov v izbe. Jeho úlohou bude nalepiť ich na predmety, ktoré danému slovíčku prislúchajú. Túto aktivitu sa môžete s deťmi zahrať v ktorejkoľvek izbe domu/bytu.

ST obr. 2

 

Krížovky

Krížovky sú skvelým spôsobom ako si pripomenúť naučené slová a upevniť si ich pravopis. Na stránke ZDE nájdete zábavné krížovky, hádanky aj pre deti, na rôzne tematické okruhy.

ST obr. 3

 

Prajem deťom úspešný nový školský rok a príjemnú zábavu s angličtinou 😊

 

Vaša metodička

Judita Tóthová

Metodik / odborný konzultant pro AJ

Judita foto

SLOVAK VENTURES s.r.o

Štefánikova trieda 8/15, 949 01 Nitra

Slovenská republika

Odoberajte našich newsletterov a buďte stále v obraze

Sme priamy distribútor týchto vydavateľstiev:

Pearson