Tipy do výučby

Dúfam, že ste si po uplynulom školskom roku oddýchli a načerpali dostatok síl do nového, ktorý verím, bude menej náročný. :-)

Začiatok školského roka býva po sladkom ničnerobení pre študentov neľahký a preto je dobré zabudnuté vedomosti  osviežiť. V augustovom teaching tipe Vám predstavíme Banku doplnkových materiálov tzv. Pearson English Academy pre Primary, Lower-Secondary a Upper-Secondary študentov. Nájdete v nej nápady, ktoré viete využiť nielen na začiatku nového školského roka.

  

 Primary Academy

fact fish

Skôr, než sa žiaci začnú v novom školskom roku učiť, je dobré, aby si spoločne pospomínali na najzaujímavejšie zážitky pomocou rôznych aktivít.

FACT FISH organizér bude pre Vašich žiakov nápomocný pre usporiadanie myšlienok o letných prázdninách.

Stiahnuť si ho môžete TU.

Grafický organizér myšlienok môžu žiaci vytvoriť aj sami, napr. slniečko vďaky. Povedzte žiakom, aby do zošita nakreslili  sunslniečko. Na každý slnečný lúč potom napíšu, komu by sa chceli za krásne prázdniny poďakovať. (Žiaci často berú mnohé veci ako samozrejmosť :-( )

 

 Lower-Secondary Academy

Komunikačné zručnosti študentov je tiež potrebné po prázdninách oprášiť. Aby sa študenti nebáli znovu používať jazyk na hodinách, precvičte s nimi typické štruktúry hovorovej angličtiny napr.: krátke prídavné otázky (question tags).

question-tag

Príklady na preopakovanie question tag z Banky doplnkových materiálov (Pearson English Academy) pre mladších tínedžerov nájdete TU. 

Na precvičenie gramatických vedomostí študentov môžete využiť rôzne gramatické prezentácie z Pearson English Academy, ktoré si môžete stiahnuť do Vášho počítača a potom ich upraviť podľa potreby. Pracovné listy ku gramatickým prezentáciám sú takisto k stiahnutiu.

 Ukážka gramatickej prezentácie s pracovným listom je TU.

 

Upper- Secondary Academy

Učitelia stredných škôl určite ocenia Vocabulary Maps and Worksheets na precvičovanie slovnej zásoby k jednotlivým maturitným témam.

Zoznam slovnej zásoby s pracovným listom k téme Workplace and Jobs nájdete TU.

 

Hľadáte cvičenia, ktoré preveria vedomosti študentov o anglicky hovoriacich krajinách? Pearson English Academy obsahuje mapy anglicky hovoriacich krajín s informáciami o najzaujímavejších miestach, pracovné listy k mapám, nápady ako použiť Culture Cards na hodinách anglického jazyka. 

(Pre zväčšenie kliknite na obrázok)

australia

 

Zaujala Vás Banka doplnkových materiálov Pearson English Academy? Chceli by ste ju využívať na hodinách?

 

Učitelia, ktorí učia z nižšie uvedených učebníc, majú automaticky prístup k doplnkovým materiálom po aktivovaní prístupového kódu do Pearson English Portal, ktorý je súčasťou metodickej príručky danej učebnice.

Ostatní učitelia, v prípade záujmu o Pearson English Academy, kontaktujte nás prostredníctvom e-mailu: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript..

 

Primary

now i know team-together english-code
Now I Know! Team Together English Code
     
popt island big english
Poptropica English British Edition Poptropica English Islands Big English 2nd Edition

 

Secondary

gogetter ww british english ww american english
GoGetter Wider World British Edition Wider World American Edition
     
focus 2nd edition high note  
Focus 2nd Edition High Note  

 

Ďalšie informácie o Pearson English Academy sú k dispozícii na našej webovej stránke TU.

 

Prajem Vám krásne posledné dni leta. Užite si ich v zdraví. :-)

 Vaša metodička

Judita Tóthová

Metodik/ odborný konzultant pre AJ

Judita foto

 

Riešenie problémov 

SLOVAK VENTURES s.r.o

Štefánikova trieda 8/15, 949 01 Nitra

Slovenská republika

Odoberajte našich newsletterov a buďte stále v obraze

Sme priamy distribútor týchto vydavateľstiev:

Pearson