Tipy do výučby

Pomaly sa blíži koniec školského roka. Študenti síce jeho väčšiu časť strávili na online výučbe, ale teraz  by už mali byť všetci v škole. Ešte máte nejaký čas na to, aby ste si so študentmi zopakovali učivo a zistili, v čom sú dobrí a čo naopak potrebujú precvičiť. Určite Vám ale zostane čas aj na pár aktivít, ktorými tesne pred koncom školského roka môžete oživiť hodiny angličtiny. Tu je pár nápadov:

 

create-memoriesMemories (Best Memories)

Študenti doplnia vetu “I remember when…..“.

Môžu písať na kus papiera alebo papieriky, ktoré nalepia na tabuľu, aby si ich mohli všetci prečítať. Alebo si ich môžete prečítať všetci spoločne a ďalej sa o nich rozprávať.

 

Play end-of-year charades

Táto aktivita má základ podobný, ako  predchádzajúca. Študenti napíšu na papierik nezabudnuteľnú situáciu z uplynulého školského roka a vložia ho do vrecúška. Potom sa rozdelia do skupín, každá skupina si vyberie jeden papierik a situáciu názorne predvedú.

 summer-holiday1

Let´s go on holiday

Zadajte študentom, aby si naplánovali svoju vysnívanú dovolenku na týždeň a určite, koľko peňazí môžu minúť. Do plánov musia zahrnúť všetko, vrátane reálnych nákladov na cestovanie, hotely, náklady za jedlo, vstupenky atď. Na túto aktivitu budú potrebovať viac času a ideálne by bolo, aby pracovali v skupinách. Potom svoje projekty predstavia a môžete aj hlasovať o najlepšiu dovolenku.

glasses

 

My summer

S mladšími žiakmi a študentmi môžete aj kresliť. Každý študent nakreslí svoj portrét. Potom si vystrihne velikánske slnečné okuliare, ozdobí ich a napíše alebo o svojich plánoch na leto, alebo o vysnívanom lete. Vzor okuliarov si môžete stiahnuť TU

 

survival guide 1

Survival guide for incoming students

Povedzte študentom, aby pripravili pár rád a tipov pre prichádzajúcich študentov (z prvého stupňa na druhý alebo zo základnej školy na strednú). Zozačiatku pracujú študenti samostatne a každý vymyslí aspoň 5 rád pre nových študentov. Potom sa rozdelia do skupín a zo všetkých nápadov vyberú 5-10 najlepších. Nakoniec všetci  spoločne rozhodnú, ktoré z rád sú najužitočnejšie, najvtipnejšie alebo najoriginálnejšie a pripravia „survival guide“.  

 

Pokiaľ Vaši študenti radi čítajú, môžete vybrať na koniec školského roka zaujímavú knihu a spoločne ju s nimi čítať. V našich minulých tipoch do výučby sme o odporúčaných technikách a stratégiách tiež písali.

 

tip

Na jún sme pre Vás pripravili letnú akciu, v ktorej získate pri nákupe zjednodušeného čítania Pearson English Readers a hier v angličtine zľavu 10 %! Vyberať z ponuky môžete na našom e-shope pre zjednodušené čítanie tu a pre hry tu. Následne stačí zadať v 1. kroku v košíku zľavový kód: TTJUNE a zľava je Vaša.

Akcia je platná do 30. júna 2021.

  

Prajem Vám pekný zvyšok školského roka a krásne prázdniny!

Vaša metodička

Mgr. Zuzana Pohlová

Metodik/ odborný konzultant pre AJ

zuzka

SLOVAK VENTURES s.r.o

Štefánikova trieda 8/15, 949 01 Nitra

Slovenská republika

Odoberajte našich newsletterov a buďte stále v obraze

Sme priamy distribútor týchto vydavateľstiev:

Pearson