Tipy do výučby

Nebavia vás už karnevalové besiedky, vyrezávanie oranžových tekvíc tzv. jack-o'-lanterns, alebo výroba strašidelných masiek? Halloweenské oslavy ponúkajú aj iné aktivity, ktoré môžete využiť na vašich hodinách angličtiny a užiť si tak s vašimi študentkami tematickú zábavu, pri ktorej si rozšíria znalosti o tomto jesennom strašidelnom sviatku. Zapojte do nich vaše malé deti , väčších aj dospelých študentov – v žiadnom veku nie neskoro sa hrať…


Počuli ste o „apple bobbing“?

Apple Bobbing

 

Apple bobbing je tradičná anglická Halloweenská hra. Potrebujete lavór (plastový alebo plechový) alebo veľkú misu s vodou, do ktorej ponoríte dostatočný počet jabĺk. Pretože jablká majú menšiu hustotu ako voda, zostanú plávať na hladine. Žiaci sa potom snažia zubami jablká vyloviť. Nesmú pritom použiť ruky – môžete im ich zviazať za chrbtom , aby ich nenapadlo švindľovať.

Pravidla hry:

  • Povedzte študentom, že si zahrajú tradičnú anglickú hru, obvykle spájanú so sviatkom Halloween.
  • Potom postupujte nasledujúcim spôsobom:
  1. Naplňte veľkú misu/lavór vodou (do polovičky).
  2. Vezmite jablká a ponorte ich do vody.
  3. Vyberte dvoch hráčov.
  4. Hráči si dajú ruky za chrbát a nesmú si nimi pomáhať.
  5. Hráči sa naklonia k vode a ústami alebo zubami musia vyloviť jablko/jablká.
  6. Hodnotenie si môžete upraviť podľa seba – vyhrá ten, komu sa ako prvému podarí jablko vyloviť alebo ten, komu sa v časovom limite podarí vyloviť najviac jabĺk.


Jack, how are you today?HW obr

Vytvorte si svoje vlastné originálne kartičky s jack-o'-lantern emotikony (alebo môžete použiť tie z obrázku nižšie). Pomôžu vám pri výučbe alebo opakovaní slovnej zásoby zameranej na pocity. Nadviazať môžete vymýšľaním hororových príbehov pre jednotlivé emotikony, zahrať sa s nimi pexeso alebo Bingo.

 

Spooky Statements

Študenti si prečítajú nasledujúce výroky a vyberú číslo, ktoré najlepšie zodpovedá ich názoru, tí pokročilejší môžu svoj názor aj zdôvodniť. Môžete ich aj naplať na prúžky papiera, ktoré zložíte a vložíte do misy vydlabanej z tekvice pre správnu Halloweenskú atmosféru. Študenti ich potom môžu striedavo ťahať z misy, prípadne nechať kolovať.
Key:

1 = agree
2 = it depends
3 = disagree

l love watching horror films. 1 2 3
I really enjoy fancy dress parties. 1 2 3
I’m afraid of spiders. 1 2 3
I like hearing and reading spooky stories. 1 2 3
I’m scared of caves. 1 2 3
I like eating sweets. 1 2 3
I think bonfires are fun. 1 2 3
I enjoy going to castles. 1 2 3

 

 

SLOVAK VENTURES s.r.o

Štefánikova trieda 8/15, 949 01 Nitra

Slovenská republika

Odoberajte našich newsletterov a buďte stále v obraze

Sme priamy distribútor týchto vydavateľstiev:

Pearson