Tipy do výučby

Online vyučovanie, virtuálna trieda, úlohy na diaľku sú známe pojmy v súčasnom výchovno-vzdelávacom procese. Učiť sa angličtinu online je náročné. Projekt Live Classes, ktorý organizuje vydavateľstvo Pearson v spolupráci s BBC, je fantastickým príkladom toho, ako môže technológia poskytnúť študentom jedinečný a vzrušujúci učebný zážitok.

Tento projekt umožňuje študentom vyskúšať si prostredníctvom online jazykovej učebne komunikáciu s mladými ľuďmi z celého sveta, spoznávať a prijímať ich kultúrne odlišnosti. Samozrejme, po anglicky. :-)

Live Classes sa už od roku 2018 (začiatok projektu) zúčastnilo 2 500 škôl z 81 krajín. V školskom roku 2020/2021 sa uskutočnilo 250 globálnych lekcií pre 35 000 študentov. V minulom roku tento projekt získal ocenenie ELTons za inovácie v oblasti zdrojov vzdelávania ( ELTons Award in Innovation in Learning Resources).

 

Live Classes je projekt, ktorý určite stojí za vyskúšanie!

 

A  prečo?

  • Študenti získajú jedinečnú šancu vstúpiť do medzinárodnej triedy, komunikovať a učiť sa s inými tínedžermi z celého sveta pod vedením skúseného rodeného hovorcu. Je to pre nich extra príležitosť naučiť sa a precvičiť si jazyk mimo triedy. Študenti za účasť dostanú medzinárodný certifikát Pearson & BBC Live Classes, ktorý rozšíri ich jazykové portfólio.

certificate-pearson

 

  • Učitelia poskytnú svojim študentom jedinečný vzdelávací zážitok, ktorý motivuje študentov, aby sa učili angličtinu. Učitelia získajú množstvo nových  myšlienok a tipov do výučby a takisto ako študenti,  dostanú certifikát Pearson & BBC Live Classes do svojho profesionálneho portfólia.

  • Školy získajú uznanie účasťou na jedinečnom medzinárodnom projekte a certifikát partnerskej školy Pearson BBC Live Classes. 

 

Všetky informácie ohľadom projektu sú dostupné na stránkach TU.

 

Ak ešte stále váhate, či sa zúčastniť alebo nie na Live Classes, tak tu máte hodnotenia medzinárodnej hodiny:

 

Ďakujeme za možnosť zúčastniť sa Live Classes s lektorkou Chloe. Napriek občasnému výpadku zvuku i sekaniu, považujeme so študentmi túto možnosť za veľmi inšpiratívnu a istotne nás posunula ďalej. S deťmi som zisťovala a dostávala veľmi pozitívne spätné väzby. Mala som aj hanblivé deti, no napriek hanblivosti, mali veľmi dobrý pocit z hodiny a vraveli, že rozumeli, čo mňa potešilo. Odvážne deti odpovedali a nenechali sa zahanbiť. Ak bude takáto možnosť, budeme sa istotne zapájať a tešiť.
Jana Červená, Katolická spojená škola Nové Zámky
 
Live Classes sme sa zúčastnili už viackrát. Čo a týka mojich osobných skúseností a tiež odozva zo strany žiakov, je to skvelý projekt, nápad, realizácia, materiály zaslané vopred, linky, ľahko zvládnuteľné, nenáročné na techniku ... má projekt veľa výhod a o tom, že do triedy "príde" native speaker nehovoriac!
Videonahrávka účasti gymnázia k zhliadnutiu - TU.
Ľudmila Reiterová, Gymnázium Stropkov

 

 

tick

Dúfam, že Vás Live Classes projekt oslovil. Teraz je už len potrebné urobiť dva kroky – otvoriť Harmonogram online vyučovacích hodín a registrovať sa. 

Budeme radi, keď nám napíšete o svojich zážitkoch, skúsenostiach s projektom. 

 

green-line

Online vzdelávanie nemusí byť problém, ale príležitosť.

Nenechajte si preto ujsť príležitosť zúčastniť sa na jedinečnom vzdelávacom projekte Live Classes!

green-line

 

 Vaša metodička

Judita Tóthová

Metodik/ odborný konzultant pre AJ

Judita foto

SLOVAK VENTURES s.r.o

Štefánikova trieda 8/15, 949 01 Nitra

Slovenská republika

Odoberajte našich newsletterov a buďte stále v obraze

Sme priamy distribútor týchto vydavateľstiev:

Pearson