Tipy do výučby

Obdobie maturít už pomaly končí... To ale znamená, že maturity 2017 sa začínajú nebezpečne blížiť! Prečítajte si niekoľko tipov, ktoré Vám pomôžu pripraviť budúcich maturantov na skúšku z anglického jazyka!

 

 MG 7956

Príprava študentov na maturitnú skúšku nie je pre učiteľov jednoduchá úloha. Poznáte to - máte pred sebou triedu dvadsať až tridsať mladých ľudí s rôznymi znalosťami, rozdielnou obratnosťou v jednotlivých jazykových zručnostiach a predovšetkým s úplne odlišnými snami, očakávaniami a motiváciou. Každá z týchto individualít je sebavedomá v niečom inom – ako teda docieliť to, aby pre nich maturita nebola strašiakom?

 

Prečítajte si niekoľko tipov, ako pomôcť tomu, aby mali Vaši študenti dostatočnú sebadôveru nie len pri maturite, ale predovšetkým v ďalšom živote, kde väčšina z nich bude musieť anglický jazyk používať.

1) Používajte učebnice, ktoré umožňujú precvičovanie všetkých jazykových schopností (čítanie, písanie, počúvanie a rozprávanie). Budete tak mať istotu, že sa študenti budú zlepšovať vo všetkých oblastiach používania cudzieho jazyka. Pokiaľ je niektorý z nich nadanejší, či naopak potrebuje jednu z jazykových zručností precvičiť viac, môžete pri práci s ním využiť doplnkové cvičenia  alebo ďalšie materiály. Učebnice, ktoré tieto cvičenia navyše obsahujú, Vám uľahčia mnoho práce pri vyhľadávaní doplňujúcich materiálov.

2) Nebojte sa online materiálov. Dávno už neplatí, že precvičovanie na počítači, tablete alebo telefóne rozptyľuje pozornosť študenta. Naopak, moderný software typu MyEnglishLab je zábavnou alternatívou k práci s učebnicou. Navyše umožňuje Vám aj študentom vidieť hneď a prehľadne ich pokrok.

3) Ukazujte študentom predovšetkým ich pokroky, nie ich nedostatky. Čo tak neformálne prediskutovanie látky z poslednej lekcie na začiatku každej hodiny?

4) Učte sa hrou. Zábavná hra počas hodiny v pondelok ráno študentov nielen prebudí, ale budú si predovšetkým opakovať slovnú zásobu k určitej maturitnej téme bez toho, aby si to uvedomovali. Ideálna je pantomíma alebo popis určitého slova, ktoré nie je dovolené vysloviť. Platí, že kreativite sa medze nekladú, napríklad Vám ďalšiu zaujímavú hru odporučia aj študenti.

5) Trénujte skúškové stratégie. Zvládnutie skúšky nebýva len o vedomostiach, ale aj o znalosti jej štruktúry a špecifických typov úloh.  Špeciálne precvičovanie exam strategies nájdete v novej učebnici vytvorenej pre slovenských stredoškolských študentov – Focus.

6) Hlavne prehľadne. Pochopiť gramatiku nie je vždy zábava. Skúste vyzvať študentov, aby sa ju pokúsili znázorniť graficky – táto úloha ich donúti naozaj sa nad určitým javom zamyslieť do hĺbky.

Precvičovanie navyše, online materiály, opakovanie z poslednej hodiny, hry, skúškové stratégie a prehľadné usporiadanie – to všetko nájdete v novinke Focus.


FOCUS (CEF A2-21)

Focus2

Focus je úplne nová a unikátna učebnica pre študentov stredných škôl a gymnázií, koncipovaná ako komplexná príprava na jazykové skúšky - Maturitu, Cambridge English, PTE a iné. 

FOCUS button sk

SLOVAK VENTURES s.r.o

Štefánikova trieda 8/15, 949 01 Nitra

Slovenská republika

Odoberajte našich newsletterov a buďte stále v obraze

Sme priamy distribútor týchto vydavateľstiev:

Pearson