Tipy do výučby

Určite to poznáte. Vy aj študenti ste po celom školskom roku unavení, tešíte sa na prázdniny, ale zároveň máte radosť z toho, koľko práce ste spoločne za posledných desať mesiacov urobili a tešíte sa z pokroku každého jednotlivca v triede. Po dvoch mesiacoch príjemného voľna je čásť vedomostí samozrejme preč :-) Skúste študentom ešte pred koncom školského roka odporučiť niekoľko spôsobov, ako si angličtinu opakovať aj počas prázdnin.

 

1) English Vocabulary Challenge – čo tak sa naučiť za 62 dní prázdnin aspoň 62 nových slovíčok? Tým, ktorí budú mať záujem, môžete taký prehľad slovnej zásoby pripraviť – oni si ich vytlačia, nastrihajú, nasypú do pohára či krabičky a každý deň sa môžu jedno naučiť :-) Nezdá sa to veľa, ale každé slovíčko sa počíta!

2) Language Exchange – v dnešnej dobe nie je ťažké nájsť na internete cudzinca, ktorý Vám ochotne pomôže s angličtinou (alebo iným cudzím jazykom) výmenou za to, že ho budete učiť slovenčinu alebo iný jazyk, ktorý ovládate. A v lete je predsa fajn zájsť na prechádzku, posedieť si a pritom sa porozprávať anglicky :-)

3) Čítanie v angličtine – hoci mnohí študenti si chcú od knižiek v lete oddýchnuť, môžete im pomôcť nájsť príbeh, ktorý ich bude baviť a zároveň bude odpovedať ich znalostnej úrovni. Napríklad Pearson English Readers majú celkom šesť úrovní a výber príbehov je naozaj veľký. Skúste študentom odporučiť Jane Austen, príbehy založené na obľúbených filmoch, alebo adaptáciu kníh slávnych spisovateľov

4) Cesta do zahraničia - leto v zahraničí je samozrejme snom každého študenta, ale nie každý sa k ceste do neznáma odhodlá. Skúste svojej triede ešte v júny usporiadať debatu s nejakým skúseným cestovateľom a trochu študentov motivovať.

5) Opakovanie gramatiky – tým najusilovnejším študentom môžete odporučiť knižky k zopakovaniu gramatiky, napríklad Grammar Practice.

6) Intenzívny kurz – tábory (v prírode aj tie prímestské) a intenzívne kurzy v jazykovke môžu byť zábavné a hlavne priniesť kopu nových kamarátov a zážitkov :-)

7) Internet – na internete je ohromné množstvo videí o anglickom jazyku. Na YouTube odporúčame kanál Anglophenia. Skvelá je tiež stránka BBC Learning English.


Pearson English Readers sú príbehy špeciálne upravené pre študentov angličtiny rôznych úrovní. Vašu úroveň zistíte ľahko vďaka klasifikácie podľa stupnice CEFR. 

obrazek

→ Easystarts (nižšia A1) 
→ Level 1 (vyžšia A1) 
→ Level 2 (nižšia A2)
→ Level 3 (vyžšia A2) 
→ Level 5 (B2)
→ Level 5 (B2)
→ Level 6 (C1) 

SLOVAK VENTURES s.r.o

Štefánikova trieda 8/15, 949 01 Nitra

Slovenská republika

Odoberajte našich newsletterov a buďte stále v obraze

Sme priamy distribútor týchto vydavateľstiev:

Pearson