Tipy do výučby

Učíte obchodnú angličtinu a máte pocit, že Vaši študenti, ktorí sú často vyťažení v práci, by sa po náročnom dni potrebovali skôr odreagovať, než sa bifľovať zložité výrazy a obchodné obraty?

 

Video

Pokúste sa spestriť Vaše hodiny napríklad videom. Nasledujúce video je zamerané na tému „Leadership“. Vybraní mladí ľudia tu testujú svoje schopnosti ako vedúci skupiny. S Vašimi študentmi môžete najskôr diskutovať o tom, aké vlastnosti by lídri mali mať, alebo ich požiadajte, aby vyjadrili svoj názor na nasledujúce tvrdenie:

 

discuss

 

Pred pozretím videa môžete študentom povedať, že jedna zo študentiek Nadia si vyskúšala byť vedúcou skupiny, ale nebola celkom úspešná. Vyzvite študentov, aby predpovedali,  aké problémy Nadia musela riešiť.

Teraz si môžete pozrieť video:

 

 

Pre overenie porozumenia nechajte študentov rozhodnúť, či sú nasledovné vety správne alebo nie:

true-false

 

A samozrejme nechajte študentov, aby sa vyjadrili, čo si myslia oni:

work-in-pairs

 

Užitočné frázy z videa potom môžete precvičiť tu:

phrases

 

Projekt

Aby sa študenti zdokonalili v angličtine, je dobré, aby čo najviac rozprávali. Pokiaľ im zadáte projekt, budú musieť urobiť prieskum, informácie spracovať a potom svoje poznatky prezentovať. To im dá viac, než keď len vyplnia cvičenie v pracovnom zošite. Pokračujte v téme o ľuďoch a nechajte študentov spracovať tému: “Research a great leader“:  

project

 

Príbehy

Obchodná angličtina nemusí byť len o manažmente a schôdzkach a obchodných stratégiách. Môže byť aj o bezpečnosti práce. Pokiaľ podobnú tému preberáte, môžete so študentmi vymýšľať príbehy. Študenti si prečítajú situácie a ich úlohou je vymyslieť, čo sa stalo potom. K tomu musia použiť slová zo zoznamu. Môžete aktivitu zadať podľa inštrukcií v pracovnom liste, ktorý nájdete tu:

 

worksheet

worksheet2

Pri tejto aktivite môžete použiť aj  techniku 4-3-2.

Študenti pracujú v skupinách po štyroch. Každý spracuje jednu zo situácií a predstaví ju jednému z partnerov zo skupiny. Majú na to 4 minúty. Potom sa partneri vymenia a študenti opakujú rovnaký príbeh, ale tentokrát rozprávajú 3 minúty. S posledným partnerom zo skupiny to potom znovu celé zopakujú, ale majú už len 2 minúty. Čas sa znižuje, ale študenti zväčša zvládnu odovzdať podobné množstvo informácií, pretože postupne sú si istejší, menej váhajú a hovoria plynulejšie.

 

Vyššie uvedené aktivity sú z učebnice Business Partner, čo je nový titul vydavateľstva Pearson pre výučbu obchodnej angličtiny. Učebnica vznikla v spolupráci s Financial Times, obsahuje videá, autentické materiály a je veľmi komunikatívna. Viac informácií o učebnici nájdete TU

 

Na našich stránkach nájdete aj pracovné listy, ktoré vychádzajú z autentických materiálov Finacial Times, a ktoré môžete tiež na hodinách obchodnej angličtiny využiť: Prezrieť (Pre extra materiály je nutné sa prihlásiť, alebo zaregistrovať).

 

Prajem Vám aj Vašim študentom veľa úspechov nie len pri učení angličtiny.

 

Vaša metodička

Mgr. Zuzana Pohlová

Metodik/ odborný konzultant pre AJ

zuzka

SLOVAK VENTURES s.r.o

Štefánikova trieda 8/15, 949 01 Nitra

Slovenská republika

Odoberajte našich newsletterov a buďte stále v obraze

Sme priamy distribútor týchto vydavateľstiev:

Pearson