Tipy do výučby

Rok 2020 nám vo svete vzdelávania priniesol mnoho noviniek a situácií, na ktoré doteraz učitelia ani študenti neboli zvyknutí. Voľba vhodných učebných materiálov a ich digitálnych komponentov sa  teraz zdá dôležitejšia, ako kedykoľvek predtým. V novembrovom Teaching Tipe Vám preto predstavíme online komponenty učebníc Pearson, ktoré môžete využiť nielen počas distančnej výučby, ale aj počas klasickej výučby v triede, a síce prostredie Pearson English Portal a platformu MyEnglishLab.

 

Pearson English Portal

Pearson English Portal (PEP) je bránou do sveta online aj offline materiálov a nástrojov k titulom Pearson a predstavuje komplexné a ľahko použiteľné prostredie pre organizáciu učenia. Portál môžu využívať učitelia aj študenti a registrácia je jednoduchá a rýchla. Viac informácií vrátane návodu na registráciu nájdete na našom webe TU.

 

PEP Vám ponúka:

 Presentation Tool

Presentation Tool je učebnica a pracovný zošit pre použitie na interaktívnej tabuli, bielej tabuli, alebo cez zdieľanú obrazovku pri distančnej výučbe. Ide o učiteľský produkt, ku ktorému získavate prístup vďaka unikátnemu kódu v Teacher’s Booku. Presentation Tool môžete využívať buď online na portáli, alebo si ho stiahnuť do počítača a pracovať offline. Nájdete tu interaktívne cvičenia a jednoducho  spustíte posluchy aj videá.

Viac informácií nájdete TU.

 

presentation-tool

 

tip

 


 Lišta Widgets v Presentation Tool ponúka hneď tri šikovné nástroje, ktoré Vám uľahčia a spestria výučbu cez počítač aj v triede. 

  • Prvý je časovač/stopky, ktorý môžete využiť napríklad na začiatku hodiny k warm-up aktivite.
  • Druhým nástrojom je možnosť rozdeliť študentov na skupiny a zapisovať ich skóre pri hrách a súťažiach.
  • Posledným nástrojom je potom výkladový slovník pre prípad, že narazíte na nové slovíčko, ktoré si potrebujete vysvetliť, zistiť jeho výslovnosť atď.

3-nastroje

 

Resources

V záložke Resources sú pre Vás k dispozícii všetky materiály, ktoré k výučbe s daným titulom potrebujete, ako sú napríklad testy, posluchy, videá, lesson plány, kopírovateľné materiály a mnoho ďalšieho. Všetky tieto zdroje si môžete uložiť a pracovať s nimi aj offline. 

 

resources

 

Test Generator

Ďalším produktom pre učiteľov, a zároveň úplnou novinkou, je Test Generator. Tento komponent Vám umožňuje tvoriť online, alebo klasické papierové testy presne na mieru pre Vašich študentov podľa látky, ktorú ste prebrali. Zadané online testy sa Vám vrátia opravené a ohodnotené, čo Vám ušetrí veľa času.  

 test-generator

 

MyEnglishLab (MEL)

MyEnglishLab je produkt pre učiteľov aj pre študentov. Ide o online pracovný zošit, ktorý kopíruje obsah klasického tlačeného pracovného zošita. Jeho výhody sú nielen počas výučby na diaľku nesporné – platforma Vám umožňuje zakladať triedy a zadávať študentom úlohy, ktorých výsledky Vám systém hneď ukáže. Zároveň si tu študenti nájdu posluchy, videá a extra aktivity k učebnici. Na našom webe nájdete o MEL viac informácií spolu s recenziami učiteľov, ktorí ho používajú: TU.

 

mel

 

Pokiaľ by ste mali akékoľvek otázky k Pearson English Portal a MyEnglishLab, neváhajte sa na nás obrátiť.

Prajem Vám mnoho úspechov pri výučbe s digitálnymi komponentami.

 

PS: Digitálna podpora titulov Pearson je naozaj rozsiahla, a preto sme pre Vás s kolegyňou Zuzanou Pohlovou pripravili k tejto téme inštruktážny webinár. Bude sa konať 18. 11. 2020 a je určený nielen pre súčasných užívateľov týchto produktov, ale aj pre učiteľov, ktorí zvažujú zmenu učebnice a zaujíma ich viac informácií práve o digitálnych komponentoch.  Na webinár sa môžete registrovať tu:  

 

 

Budeme sa na Vás tešiť.

Vaša metodička

Mgr. Barbora Míková

Metodik/ odborný konzultant pre AJ

bara-kruh

SLOVAK VENTURES s.r.o

Štefánikova trieda 8/15, 949 01 Nitra

Slovenská republika

Odoberajte našich newsletterov a buďte stále v obraze

Sme priamy distribútor týchto vydavateľstiev:

Pearson